Zaznacz stronę

W szerokiej ofercie męskiej odzieży Lanieri Fashion swetry zajmują jedną z podstawowych pozycji. Dlatego w ofercie tego producenta znajdziesz każdy rodzaj swetra w szerokiej palecie kolorystyki i w różnych fasonach od półgolfów, przez swetry w szpic, kardigany i blezery po bezrękawniki oraz golfy. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Jednak, żeby zachować ich atuty, musisz o nie odpowiednio zadbać. Co prawda, wszystkie swetry Lanieri Fashion można prać zarówno ręcznie, jak i w pralce, warto zachować pewne zasady ich pielęgnacji.

Nie spiesz się z praniem

Pamiętaj, że swetry wykonane są z delikatnej i naturalnej dzianiny. Im częściej będziesz je prał, tym bardziej narażasz włókna swetra na zużycie, zwłaszcza podczas wirowania. Jednym słowem pierz swetry tylko wtedy, kiedy jest to bezwzględnie konieczne. To nie są t-shirty czy koszule, które po przyjściu do domu możesz za każdym razem zrzucić z siebie i wrzucić do pralki. Chcąc zachować swoje swetry w jak najlepszym stanie zastosuj inne środki, by zachować ich świeżość. Można je bowiem wietrzyć, czyścić parą, a drobne zabrudzenia usuwać punktowo. Jednym ze sposobów przedłużenia żywotności swetra jest noszenie pod nim koszul lub t-shirtów, chroniących sweter szczególnie pod pachami. 

Jeśli już jednak nie ma innej możliwości i sweter trzeba wyprać, stosuj przy tej czynności pewne zasady. Większość pralek posiada program „wool”. Jednak każde pranie mechaniczne dla swetra jest o wiele gorszym rozwiązaniem, niż pranie ręczne. 

Żywotność swetra w twoich rękach

Jednym z najważniejszych warunków poprawnego prania jest jego temperatura. Swetry wykonane z naturalnych włókien są bardzo wrażliwe. Zbyt wysoka temperatura w trakcie prania ręcznego czy w pralce może spowodować skurczenie się włókien i twój ulubiony sweter będziesz mógł oddać nastolatkowi, bo może on się zmniejszyć nawet o kilka rozmiarów. Ważne jest także, aby sweter płukać w tej samej, letniej temperaturze wody, jak podczas samego prania. Jeśli zdecydujesz się na pranie ręczne przede wszystkim przewróć sweter na lewą stronę i zapnij guziki, jeśli są. Zdejmij wszelką biżuterię i załóż gumowe rękawiczki, aby nie zaciągnąć delikatnych włókien swetra. W żadnym wypadku nie trzyj i nie wyżymaj swetra. Jego pranie polega na delikatnym ugniataniu.

Nie wieszaj na wieszak

Jeśli zdecydujesz się na pranie swetra w pralce, nie tylko uruchom odpowiedni program dla delikatnych tkanin, ale także zadbaj, aby suszyć go na płasko. Rozłóż na suszarce ręcznik i połóż na nim mokry sweter. Po pewnym czasie przełóż go na drugą stronę. Wieszanie swetra na sznurku kończy się tym, że dół mokrego swetra może się nienaturalnie zdeformować. Jeśli pierzesz sweter ręcznie, należy go dokładnie odcisnąć w ręczniku i dopiero wówczas rozłożyć do suszenia.

Lanieri Fashion oferuje ci swetry doskonałe gatunkowo, ale od ciebie i zastosowania odpowiednich zasad pielęgnacji twojej wełnianej odzieży zależy, jak długo zachowa ona swoją jakość.